Jesteś tutaj:izolowane.pl»BLOG»Król ED-ek V już jest!
wtorek, 09 maj 2017 09:28

Król ED-ek V już jest! Zobacz

Napisał

ed 5 finalNajnowsza wersja Ensto Designer Suite już dostępna

Nieprzerwanie od 2010 roku Ensto Pol rozwija darmowe narzędzie informatyczne, które znacznie skraca czas pracy z częścią techniczną projektu linii napowietrznej. Nazywa się Ensto Designer Suite, ale przyjaciele mówią mu „ED-ek”. Bardzo podekscytowani, oddajemy dzisiaj do Waszego użytku kolejną, piątą odsłonę programu!

 

 

Od wydania wersji 4.11 minęło prawie 4 lata, przez ten czas zbieraliśmy doświadczenia użytkowników, śledziliśmy trendy w oprogramowaniu i zmiany w przepisach. Przełomowym momentem, który zdecydował o wydaniu nowej wersji, było opublikowanie normy PN-EN-50341-1:2013 i zbioru normatywnych warunków krajowych do niej. Zmieniło się na tyle dużo, że decyzja mogła być tylko jedna, potrzebujemy pomocy ED-ka! Prace ruszyły.

Podczas analizy i projektowania algorytmów stało się jasne, że powstanie całkiem nowy program, bowiem tak dużo jest zmian zarówno merytorycznych, jak i funkcjonalnych.

Ważne: Jeśli macie już zainstalowany program w wersji 4.11, proszę go nie odinstalowywać! ED 5 będzie działał równolegle z poprzednia wersją. Wersja 4, której aktualizację planujemy w najbliższych miesiącach, jest opracowana pod kątem normy PN-E-05100-1:1998, natomiast baza wersji 5 to wspomniana wyżej nowa norma europejska.

Nowy program daje nam obecnie możliwość projektowania linii niskiego napięcia, ale gdy tylko pojawią się materiały do projektowania linii SN na bazie nowej normy, ED-ek zakasze rękawy i zajmie się także i tym tematem!

Jeżeli nie współpracowałeś wcześniej z Ed-kiem, to wszystko będzie dla Ciebie nowe. Czytelna instrukcja, w tym także przygotowywane obecnie filmy instruktażowe, powinny pomóc szybko się z nim zaprzyjaźnić. Jeśli zaś poprzednia wersja nie ma dla Ciebie tajemnic, to nowy interfejs i logika pracy są po prostu bardziej przyjazne dla użytkownika. Najważniejsze różnice dla obu wersji zostały zebrane w tabeli poniżej.

Porównanie funkcji programów serii Ensto Designer Suite

Tabela

1) opcja dostępna w wersji zarejestrowanej
2) wycena za pośrednictwem serwisu izolowane.pl dostępna wkrótce.
3) opcja planowana
4) ograniczenie tylko dla linii niskiego napięcia
5) tylko dla przyłączy
6) wymagane pierwsze zapisanie pliku przez użytkownika.

 

5 pytań o ED-a 5.

> Czy muszę płacić za używanie programu ED?

Program Ensto Designer Suite był, jest i będzie za darmo. Nie przewidujemy opłat rejestracyjnych, czy abonamentów.

> Czy moje projekty są bezpieczne?

Nie przechowujemy na swoich serwerach żadnych plików, które są Twoją własnością. Jednoplikowy projekt z rozszerzeniem .ed5, zawierający wszystkie kluczowe dane dotyczące zestawienia projektowego, jest domyślnie zapisywany we wskazanym miejscu na dysku twardym Twojego komputera. Możesz też zapisać go w dowolnym miejscu, także „w chmurze”, na dysku sieciowym, czy na dysku USB. Sam decydujesz o poziomie zabezpieczenia.

> Czy gromadzicie informacje o moich bieżących projektach?

Jak wyżej, nie gromadzimy na naszych serwerach takich danych, Twoje projekty są Twoją sprawą! Jeśli sam zechcesz podzielić się z nami informacjami o tym, co projektujesz, gdzie i dla kogo, to zrobisz to. Skonsultowaliśmy już wiele projektów i jeśli masz jakieś pytania, zawsze chętnie pomożemy.

> Czy w ED5 możemy skonfigurować słup spoza katalogu typowego?

Tak. Rób to jednak z rozwagą! Rozwiązania typowe zostały sprawdzone i są bezpieczne, każde odstępstwo musi zostać zweryfikowane przez osobę legitymującą się stosownymi uprawnieniami.

> Czy mogę do projektu dodać jakieś materiały spoza oferty Ensto?

Tak. Mam nadzieję, że nowe opcje będą się Wam podobać!

 

Przejdź do strony pobierania>>


 

Tomasz Olejnik

Sales Manager
Ensto Utility Networks

Zaloguj się, by skomentować

Warning: include(images/settings.php): failed to open stream: No such file or directory in /izolowane_K2/templates/rt_clarion/index.php on line 200

Warning: include(images/settings.php): failed to open stream: No such file or directory in /izolowane_K2/templates/rt_clarion/index.php on line 200

Warning: include(): Failed opening 'images/settings.php' for inclusion (include_path='.:/:/usr/local/php7/lib/pear') in /izolowane_K2/templates/rt_clarion/index.php on line 200