Jesteś tutaj:izolowane.pl»BLOG»Artykuły techniczne»Sposoby na poprawę współczynników SAIDI & SAIFI - osprzęt kablowy SN (ukryte dodatkowe przerwy) (część 4)
wtorek, 09 grudzień 2014 11:27

Sposoby na poprawę współczynników SAIDI & SAIFI - osprzęt kablowy SN (ukryte dodatkowe przerwy) (część 4)

Napisał

SAIDI 150pxW wielu przetargach o zakupie danego osprzętu decyduje wyłącznie cena. Na szczęście obecnie coraz większą uwagę klienci zwracają na inne istotniejsze walory danego wyrobu.

W całych kosztach wykonania głowicy, czy mufy, tak naprawdę tylko bardzo mały procent stanowi koszt osprzętu. Nawet różnice w czasie wykonywania montażu osprzętu nie są tak istotne. Natomiast bardzo duże różnice w oferowanych wyrobach są w odstępie czasu, jaki należy odczekać, od zakończenia wykonywania osprzętu do momentu możliwości wykonywania pomontażowych badań odbiorczych. Różnice te sięgają nawet od kliku do kilkunastu godzin. Ze względu na tak długi odstęp czasu, procedury odbiorcze mają wpływ na długość przerwy w zasilaniu lub ilość wyłączeń. Również zdarza się,że badania odbiorcze w ogóle nie są wykonywane zgodnie z procedurą, co może mieć wpływ na jakość wykonywanych prac i w przyszłości na ilość awarii.

Jeśli myślimy o SAIDI/SAIFI i jakości wykonanych prac, to istotne jest, by osprzęt kablowy, taki jak głowice i mufy, można było badać zaraz po zakończeniu montażu. Osprzęt ENSTO spełnia te wymagania, a poziom wyładowań niezupełnych jest zdecydowanie poniżej wymaganych 10 pC.

 

W kolejnej i zarazem ostatniej części przedstawimy zależność pomiędzy jakością osprzętu nn i SN, a jego wpływem na SAIDI/SAIFI .

 

Lesław Kwidziński

Product Manager
Ensto Utility Networks

Zaloguj się, by skomentować

Warning: include(images/settings.php): failed to open stream: No such file or directory in /izolowane_K2/templates/rt_clarion/index.php on line 200

Warning: include(images/settings.php): failed to open stream: No such file or directory in /izolowane_K2/templates/rt_clarion/index.php on line 200

Warning: include(): Failed opening 'images/settings.php' for inclusion (include_path='.:/:/usr/local/php7/lib/pear') in /izolowane_K2/templates/rt_clarion/index.php on line 200